להודעות השבת לחץ כאן
לרשימת החוגים שנפתחו בשנת תשע"ז

למי שטרם שילם דמי חבר לשנת תשע"ח
ניתן לשלם  גם בכרטיס אשראי
התקשרו למשרדי הקהילה
08-6421424

 
 
טקסי מעגל החיים בקהילה
חתונות, בריתות, בר/בת מצווה
בואו לחגוג אצלנו!זמני תפילה, כניסה וצאת שבת
פרשת "ויצא"

קבלת שבת ותפילת ערבית: 17:30
תפילת שחרית בשבת בבוקר: 9:00


כניסת השבת: 16:19
צאת השבת: 17:18
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 רב הקהילה

דף הבית >> אודות >> רב הקהילה

רב הקהילההרב מאוריסיו בלטר, יליד אורוגוואי "1957". גדל וחי בבית ציוני בארגנטינה. כנער היה פעיל בתנועה הציונית באמריקה הלטינית. 
בעל תואר ראשון בחינוך ופסיכולוגיה, תואר נוסף במדעי היהדות, תואר שני מאוניברסיטת 
חיפה במחשבת ישראל, והסמכה לרבנות בסמינריו רביניקו לטינואמריקנו (1991). 
בוגר תוכניות לימוד יוקרתיות; כדוגמה: תוכנית לחינוך יהודי "מחנכים בכירים" - מרכז 
מלטון (האוניברסיטה העברית בירושלים); תוכנית לניהול ארגונים פדרטיביים "לעתיד" - ג'וינט  (ארגנטינה), תוכנית לניהול עמותות "משמעות" (אלכא -JDC ישראל); היה עמית במלגת קרן ריץ' (צרפת) ; 
וכן במלגת MEMORIAL FOUNDATION FOR JEWISH CULTURE (ארצות הברית).
 
הרב בלטר עלה לארץ, יחד עם אשתו בלהה ושתי בנותיהם; שני ומאיה, ביולי 1995. כיהן כרב 'הקהילה המסורתית הקריות' עד פברואר 2010 והחל מיוני 2010 מכהן כרב קהילת "אשל אברהם".
חייו המקצועיים מתאפיינים בפעילות חינוכית יהודית וציונית נרחבת ושירות קהילתי בכל הרמות, הן כבכיר בהנהגת התנועה המסורתית והן כחלק מתפיסת "תיקון העולם" שלו. הוא מילא תפקידים שונים באמריקה הלטינית החל כמנהל 'הקהילה הספרדית בבוגוטה' (קולומביה). בארגנטינה, הוא מילא כמה תפקידי מפתח בארגונים שונים ביניהם הוא היה מנהיגה הרוחני של קהילות טוקומן וסלטה, רב קהילת "אור חדש" והמנהל הראשון של התנועה המסורתית בארגנטינה. ניהל את שירותי התמיכה הרוחנית למשפחות ונפגעי הפיגוע בקהילה היהודית בארגנטינה. בארץ כיהן כיו"ר הלשכה לשרותי דת (שתי קדנציות) וכן כנשיא כנסת הרבנים בישראל, למשך שתי קדנציות.

מאז עליתו של הרב בלטר לארץ ב-1995 ועד ראשית 2010 שימש כרב 'הקהילה המסורתית הקריות'. בתקופת שירותו שם גדלה הקהילה מ-20 משפחות ל-300 משפחות, כאשר הרב אף שימש כרב לתושבים רבים באיזור, והוכר ע"י ראשי ערים ומנהיגים ברשויות המקומיות.  הקהילה קיימה אף מגוון רחב של פרוייקטים, ביניהם 14 של צדק חברתי. הוא אף שימש כרב של 7 בתי"ס תל"י באיזור הקריות, וכן יזם וניהל את פרוייקט "ע.מ. - עליה מסורתית" מדרום אמריקה לקרית ביאליק.
הרב בלטר, יסד ומנהל פרויקט "יתרו" של כנסת הרבנים בישראל להכשרת רבנים צעירים בעבודה קהילתית.
הוא גם כיהן כסגן יו"ר של התנועה המסורתית בישראל והיה יו"ר של ועדות: כוח אדם וסידור, הוא חבר בוועד הפועל של כנסת הרבנים בישראל, סגן יו"ר של הנשיאות של הוועד הפועל של ההסתדרות הציונית העולמית, מזכיר של הוועד המנהל הבינלאומי של כנסת הרבנים בניו-יורק, חבר וועד "מסורתי עולמי".
הרב בלטר החל את עבודתו בקהילת אשל אברהם ביוני 2010.  
 
לייבסיטי - בניית אתרים